Antigenní testy pro širokou veřejnost startují ve čtvrtek

Antigenní testy pro širokou veřejnost startují ve čtvrtekMěstská nemocnice bude nově provádět antigenní testy na přítomnost onemocnění COVID-19. Testy jsou určeny pro širokou veřejnost, budou probíhat od čtvrtka 16. prosince a na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami za níže uvedených podmínek, které si nejprve pozorně přečtěte:
Registrace zájemců o testování probíhá výhradně prostřednictvím objednávkového systému (odkaz uveden na konci tohoto příspěvku) kde je nutné vybrat si volný termín a čas. Tento termín vyšetření je bezpodmínečně nutné vybrat a zadat vždy na konkrétní osobu, nelze tedy například členy jedné domácnosti objednat opakovaným zadáním osobních údajů pouze jednoho člena domácnosti.
Ve výjimečných případech, kdy zájemce o testování nedisponuje přístupem na internet, je možné provézt rezervaci po telefonu, a to na telefonním čísle 499 300 615 v době od 12 do 14 hodin. S ohledem na další provoz laboratoře prosím striktně dodržujte tento čas.

Organizační pokyny jsou následující:

  • odběry se provádějí v budově oddělení klinické biochemie a hematologie (nová laboratoř) – boční vchod označený nápisem „antigenní testy“,
  • k odběru se dostavte, pokud možno, pěšky, případně vozidlo zaparkujte mimo areál nemocnice,
  • při příchodu na odběrové místo předložte průkaz pojištěnce nebo průkaz totožnosti, kde bude ověřena objednávka k vyšetření ve vazbě na předchozí rezervaci.

Vyšetření se provádí pomocí výtěru z nosohltanu a jeho výsledek se dozvíte přímo na místě během přibližně 15 minut. Na základě tohoto výsledku obdržíte potvrzení, případně pokyny, jak dále postupovat.
Celý postup testování se řídí mimořádným opatření Ministerstva zdravotnictví (Mimořádné opatření – antigenní testování obyvatel, s účinností od 16. 12. 2020 do 15. 1. 2021).
Testy jsou u jednotlivců prováděny nejvýše jedenkrát za 5 dní a vyšetření se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVlD-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizováni izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR nebo POC antigenní test s negativním výsledkem.
Testy budou prováděny ve vybraných termínech a časech, a to výhradně po předchozí rezervaci prostřednictvím elektronického objednávkového systému. V tomto systému je nutné zvolit termín a čas rezervace, zadat jméno, příjmení, číslo pojištěnce (rodné číslo), zdravotní pojišťovnu a číslo mobilního telefonu, na které následně bude odeslána zpráva s potvrzením o provedení rezervace. Registrovat si uživatelský účet není nutné, postačí pouze vyplnění rezervačního formuláře. POZOR – e-mailová adresa je nepovinným údajem a pokud chcete postupně zadat více rezervací k odběru (například pro ostatní členy jedné domácnosti) ji neuvádějte. V opačném případě budete omezeni na registraci pouze jednoho zájemce o odběr.
Objednávkový systém je dostupný na webu po kliknutí na následující odkaz: https://reservatic.com/cs/public_services/mestska-nemocnice-dvur-kralove-nad-labem (odkaz je externí).

Algoritmus použití a interpretace antigenních testů v detekci nemoci COVID-19 pro dobrovolně testované občany ČR naleznete zde.

Jak se zachovat v závislosti na výsledku testu?
Postup při POZITIVNÍM výsledku testu na COVID-19
Postup při NEGATIVNÍM výsledku testu na COVID-19