Africký víkend přinese kulturu, gastronomii i trhy

Africký víkend přinese kulturu, gastronomii i trhy. Foto (c) Simona JiřičkováV Safari Parku Dvůr Králové se 14. a 15. srpna koná velký Africký víkend. Během něj ožije africké tržiště barvami a vůněmi Afriky. Přehlídka africké kultury bude trvat až do 19. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, taneční vystoupení, autentické africké nákupy, výběrovou africkou čokoládu, lahodné ovoce nebo čtení z nové knížky pohádek sepsaných v Africe Josefem Vágnerem.
„Jsem ráda, že odkaz mého tatínka žije díky usilovné práci Safari Parku Dvůr Králové dál. Jeho přístup k ochraně druhů a respekt k tomu, co dělá Afriku Afrikou, vnímám při každé procházce. Nesmírně mě těší, že i v průběhu Afrického víkendu budu moci s desítkami dalších účinkujících přispět k tomu, aby safari park představil Afriku lidem skutečně všemi smysly,“ říká Lenka Vágnerová, dcera legendárního ředitele dvorské zoo Josefa Vágnera.
V průběhu Afrického víkendu bude pravidelně číst příběhy ze své nové knihy Želva vypravuje, která vyšla v červenci. „Otec během svých výprav naslouchal desítkám svých afrických spolupracovníků a schraňoval příběhy mnoha etnik a národů. Když jsem zápisky v jeho archivu objevila, bylo mi jasné, že je chci vydat,“ vysvětluje příběh vzniku knihy Lenka Vágnerová.
Desítky dalších spoluorganizátorů a účinkujících z oblasti gastronomie, kultury a neziskových organizací se postarají o to, aby to v safari parku celý víkend vonělo a žilo Afrikou. Milovníky gastronomie potěší prezentace degustátorky čokolády Šárky Robinson Pomahačové z Čokoláda.cz, která přiveze exkluzivní výběr afrických čokolád. „Afrika poskytuje podmínky pro pěstování jedněch z nejlepších čokoládových bobů na světě. Výběr tabulek, které vezeme, je důkaz, že si lze výjimečně pochutnat zcela bez výčitek – všechny totiž vznikly s absolutním respektem k životnímu prostředí,” říká Šárka Robinson Pomahačová, která si bude po celý víkend se zájemci o čokoládu povídat a poradí jim, jak dobrou čokoládu najít.
Labužníci se dočkají i tržnice s africkým ovocem nebo řady stánků s africkými pokrmy. Stanoviště súdánského honorárního konzulátu nabídne lahodnou čerstvě praženou kávu nebo tradiční malování henou na kůži. Neziskové organizace, jež se zabývají podporou dětí v Africe, si pro malé i velké připravily bohatý program plý aktivit. Chybět nebude český UNICEF, Centrum na rovinu, Klub přátel Tengenenge, Nasajem s masajem, Marry´s Meals nebo Siriri.
Na děti čeká zaplétání afrických copánků, malování na obličej nebo výroba afrických korálků.
Kulturu zastoupí ukázky moderní i tradiční africké hudby v podání zimbabwské kapely Mamozi, exluzivně sestavené vystoupení Scotta Ibexe s kapelou, působivé vystoupení orientálních tanečnic a víkend prodlouží performance Futurelova Sibandy. Všechna vystoupení, včetně oblíbených bubenických workshopů, jsou zdarma.

Seznam účastníků:
Lenka Vágnerová
Derbianus
NASAJEM s MASAJEM
Klub přátel Tengenege
Klub přátel Tengenenge II
Český výbor UNICEF
Virunga.cz
Marry´s Meals a SIRIRI
Zulu Biltong
Honorární konzulát Sudánu
Sudánské oblečky pro děti
Mama Afrika
Šárka Robinson Pomahačová, Čokoláda.cz
Martina Taslerová
Centrum Na rovinu