Archiv rubriky: Povodně 2013

Povodně v roce 2013. Povodně 2013. Dvůr Králové nad Labem.

Před šestou hodinou večerní se hladina Labe ve Dvoře drží

Před šestou hodinou večerní se hladina Labe ve Dvoře drží
Moje, jak doufám, poslední procházka podél Labe mě lehce uklidňuje ve smyslu, že se snad povodni nakonec vyhneme. Uvidíme, co se bude dít v noci. Snad se ráno probudíme a půjdeme normálně do práce a do škol. Ale nebude od věci ještě před spaním sledovat, jak se vyvíjí situace na Labi na stránkách Povodí Labe.

Vypadá to dobře. Pokud nezaprší, horší už to nebude.

Vypadá to dobře. Pokud nezaprší, horší už to nebude.Na webu města (www.mudk.cz) se objevila příznivá informace:
Aktualizováno 15:40 – v současné době je hladina přehrady 20 cm pod bočními přelivy. Průtok a odtok je momentálně vyrovnán. Pokud nedojde k vydatným srážkám na horním toku Labe, situace ve městě se nezhorší.
Řekl bych, že fotografie současného stavu naznačují, že by tomu tak mohlo být. Třeba nad tou povodní Dvůr vyhraje!

Stav těsně před povodní ve Dvoře Králové nad Labem

Stav těsně před povodní ve Dvoře Králové nad Labem.
Tak jsem se prošel až k čističce odpadních vod a na konci Vojanovy ulice už teče voda z kanálů. Nyní, kolem poledne, povodňová komise hlásila, že přítok vody do přehrady klesá a vylití se předpokládá až ve 14 hodin.

Další dávka fotografií těsně před vylitím Labe z břehů

Další dávka fotografií těsně před vylitím Labe z břehů.
Po namáhavé rozcvičce v podobě stěhování věcí ze sklepa na půdu jsem vyběhnul ven a nafotil další dávku fotografií stoupajícího Labe. Snad ještě nějaké ty fotky budou a snad tu ještě půjde elektřina, abych je stihnul umístit na web ke zdokumentování momentální situace na nábřeží tady ve Dvoře.
Právě tady jezdí auto, které vyhlašuje třetí stupeň povodňové aktivity. Prý se předpokládá, že se Labe vyleje z břehů kolem 12. hodiny.