V odchovně pavilonu Ptačí svět jsou mimořádně ještě dvě mláďata pelikánů

V odchovně pavilonu Ptačí svět jsou mimořádně ještě dvě mláďata pelikánů V chovné sezóně 2013/2014 se chovatelům Královédvorské zoo podařilo odchovat 25 mláďat pelikánů ve čtyřech druzích. Dvě poslední mláďata jsou ještě v odchovně Pavilonu ptačí svět, což je na tuto dobu výjimečné.
Počátkem listopadu 2013, krátce po odchytu z venkovních výběhů a přesunu na zimoviště, zahnízdily v Královédvorské zoo čtyři druhy pelikánů. První mláďata se začala klubat v polovině prosince a nadílka ptáčat skončila mimořádně až počátkem května, kdy se vylíhla dvě poslední ptáčata. Dne 4. května přišel na svět pelikán africký a 5. května pelikán skvrnozobý. Mláďata, která se vylíhla z vajec v líhni, byla odchovaná ošetřovateli a v současné době se již brzy připojí k pelikánům svého druhu.
Z celkového počtu dvaceti pěti odchovaných pelikánů sezony 2013/2014 je 6 pelikánů afrických, 5 pelikánů bílých, 6 pelikánů kadeřavých a 8 pelikánů skvrnozobých. Královédvorská zoo tím opět potvrdila svou pověst jednoho ze dvou nejlepších chovatelů pelikánů na světě, druhým je Tierpark Berlín.
„V současné době jsou naši chovní pelikáni umístěni volně v Africkém safari Josefa Vágnera a na rybníku panoramatického výběhu, který je součástí pěšího safari. Mladí ptáci, kteří odejdou v průběhu roku, jsou ve voliéře vedle plameňáků. V současné době chováme celkem 49 pelikánů v pěti druzích“, sdělil zoolog Mgr. Michal Podhrazský.
(zdroj: Jana Myslivečková, ZOO Dvůr Králové)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..