Uniklé antilopy jsou zpátky v safari dvorské zoo

Uniklé antilopy jsou zpátky v safari dvorské zooZ Afrického safari ZOO Dvůr Králové v úterý večer uniklo několik vodušek červených. Za útěkem stojí prudká průtrž mračen, která poničila část oplocení safari. Antilopy se během středečního dopoledne podařilo navést zpět domů.
„Ve středu před jedenáctou hodinou se nám podařilo vrátit skupinu šesti vodušek zpět do safari. Uniklé antilopy se po celou dobu nervózně pohybovaly podél plotu, ošetřovatelé je tak postupně nasměrovali k otvoru v hrazení zpět do areálu,“ popisuje návrat antilop zoolog Luděk Čulík.
V odpoledních hodinách obhlídla skupina pracovníků zoo okolí safari, jestli ještě nějaké vodušky nezůstaly venku. Žádné antilopy však nebyly nalezeny.
„Stádo o více než padesáti jedincích, které se volně pohybuje v areálu safari, není jednoduché přesně spočítat, proto jsme si chtěli odpolední obhlídkou ověřit, že je skupina v safari opravdu kompletní. Přesto se v následujících chvílí budeme věnovat opakovanému sčítání, abychom měli jistotu,“ doplňuje Čulík.
Poškozené místo v hrazení safari bylo během dne opraveno.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..