Smečka tří lvů a čtyř lvic v ZOO byla spojena bez problémů

Smečka tří lvů a čtyř lvic v ZOO byla spojena bez problémůV menších výbězích nového areálu Lvího safari bylo dnes spojeno sedm lvů a lvic do jedné smečky. Zvířata již mohou vidět pěší návštěvníci. Ke lvům vede zpevněná cesta, nebo dobrodružný přístup z nové lanové vyhlídky. V expozici nového pavilonu jsou také dva berberští lvi Napoleon a Bart, je tedy možné spatřit celkem devět lvů.
„Lvice, které jsme dovezli z holandské Burger’s zoo v Arnhemu, Irma, Eva, Sonja a Nicolette dnes byly v menších výbězích nového areálu Lvího safari spojeny se samci Acem, Balem a Flintem, kteří přicestovali z Woburn Safari Parku. Samice žily většinu života společně, samci jsou sourozenci a žijí spolu od narození, takže jsme vlastně spojovali dvě malé smečky do jedné veliké. Na spojování jsme se důkladně připravovali, protože s sebou vždy nese velikou míru rizika zranění či zabití zvířat, zvláště u velikých kočkovitých šelem. Zvířata se postupně seznamovala přes mříže a střídala se ve dvou menších výbězích, aby se takzvaně načuchala. Před vlastním spojením již trávila společně dny venku, ale výběhy byly stále oddělené. Vzhledem k pozitivním vzájemným reakcím, byly dnes spojovací dveře mezi výběhy otevřeny. Samozřejmě jsme nic nepodcenili, kromě ošetřovatelů a zoologů byl připraven veterinární lékař, měli jsme nachystané i hadice s vodou pro případ vážnějšího konfliktu. K naší radosti k ničemu podobnému nedošlo, lvice postupně přešly pomalu k samcům. Některá zvířata na sebe sice vzájemně trochu zavrčela, ale po chvíli seznamování již v klidu všichni lvi polehávali vedle sebe. Odpoledne všichni vzorně odešli na zavolání ošetřovatele domů do pavilonu, lvi i lvice se sami rozdělili do svých vnitřních expozic. Těšíme se, až je návštěvníci uvidí ve velkém výběhu Afrického safari v prostředí velmi podobném přírodě“, popsala dnešní spojování lvů zooložka Gabriela Linhart.
Vzhledem k dnešnímu klidnému spojení lví smečky, budou zvířata brzy vypuštěna do velkého výběhu Lvího safari a chovatelé mezi nimi začnou jezdit auty. Celý areál je již dokončen a postupně se připravuje zkušební provoz. Pro návštěvníky dnes byly k areálu otevřeny dvě cesty pro pěší. Jedna zpevněná pro běžný přístup, druhá prostřednictvím vyhlídky nového lanového hradu, který je součástí areálu.

Jana Myslivečková, tisková mluvčí

ZOO Dvůr Králové a. s.
Štefánikova 1029 | 544 01 Dvůr Králové
+420 499 311 299 | +420 608 541 138
jana.mysliveckova@zoodvurkralove.cz
propagace@zoodvurkralove.cz
www.zoodvurkralove.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..