Přijďte oslavit páté narozeniny orangutaní samičky Tessy

Přijďte oslavit páté narozeniny orangutaní samičky Tessy (c) ZOO Dvůr KrálovéKrásná orangutaní slečna Tessa oslaví své první půlkulatiny! Tímto vás srdečně zveme na její narozeninovou sešlost, která se koná v úterý 17. listopadu od 14 hodin v pavilonu Ptačí svět. Budete tak moci sledovat, jak si Tessa rozbalí své narozeninové dárky a pochutná si na ovocném dortu. Jako součást oslavy je pro vás naplánováno povídání o kritické situaci orangutanů ve volné přírodě.
Orangutaní oslavenkyně se narodila 13. listopadu 2010. Právě v listopadu se každoročně koná i celosvětová akce Orangutan Caring Week, jejímž hlavním cílem je upozornit veřejnost na všechny hrozby, kterým čelí volně žijící populace orangutanů. Největší ohrožení spočívá v ubývání jejich biotopů, zejména kácení tropických pralesů v souvislosti s rozšiřováním plantáží palmy olejné v oblastech Indonésie a Malajsie.
Letos má listopadový termín této události i svou smutnou symboliku. Velkou část Indonésie zachvátily obrovské požáry, které mají za následek mimo jiné úhyn a devastaci přirozeného prostředí orangutanů i ostatních druhů zvířat. Požáry stále trvají a jsou považovány za jednu z největších ekologických katastrof 21. století.

Oslava 5. narozenin Tessy
Oslava 5. narozenin Tessy

INFORMACE PRO MÉDIA
Vydává ZOO Dvůr Králové dne 30. října 2015
Simona Jiřičková, tisková mluvčí
tel. +420 499 311 299, mob. +420 773 757 579
propagace@zoodvurkralove.cz
www.zoodvurkralove.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..