Nová hra pro „kačery“ v ZOO Dvůr Králové

Nová hra pro kačery v ZOO Dvůr KrálovéOd začátku září ZOO Dvůr Králové připravila ve svém areálu novou zábavu pro kačery. Výjimečně však kačerem nemáme na mysli žádné zvíře v areálu, ale vyznavače geocachingu. ZOO si teď mohou projít prostřednictvím geocachingové hry, k níž je možné si zdarma stáhnout i aplikaci do mobilního telefonu.
Geocaching je poměrně mladá dobrodružná hra, jejíž vyznavači (nazývaní kačeři) hledají skryté schránky, tzv. „keše“, pomocí navigačního systému GPS a zeměpisných souřadnic. Keše bývají schované na nejroztodivnějších místech a často musejí kačeři vynaložit značné úsilí, aby je našli.

V ZOO jde především o zpestření prohlídky tak, aby návštěvníci měli možnost vidět zoo z nevšedních úhlů a zažili také trochu dobrodružství. V areálu zoo je ukryto 11 keší, ke kterým dostanete zeměpisné souřadnice. V každé skrýši najdete lahvičku se zajímavostí o zvířatech či expozicích v zoo a také část souřadnice, která vás zavede k poslední, dvanácté keši.

Cesta za králem zoo
Plakát “Cesta za králem zoo”

Nová hra s názvem „Cesta za králem zoo“ vznikla díky spolupráci s Lukášem Vystrkem, studentem Slezské univerzity v Opavě, který na toto téma zpracovával bakalářskou práci. K úspěšnému nalezení všech skrýší byla vytvořena i mobilní aplikace Cesta za králem zoo, kterou připravil Matěj Děcký. K dispozici je pro operační systém Android a najdete ji volně ke stažení na internetovém portále Google Play. K projití Cesty za králem zoo však postačí jakákoli funkční aplikace, která ukazuje souřadnice GPS. Pro mobilní telefony jich je zdarma ke stažení velké množství.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..