Herní konzole Funstation 3

Herní konzole Funstation 3Takřka odkojen osmibitovými hrami ve stylu Space Invaders, Moon Cresta, Phoenix a dalších na automatech v pojízdných maringotkách a posléze na vlastním Didaktiku M s fantastickým zvukovým modulem Melodic, zbystřil jsem, když jsem na Aukru narazil na nabídku, slibující za mrzký peníz (195 Kč + poštovné) osmibitovou herní konzoli Funstation 3. Proč neudělat radost dvěma dětem, řekl jsem si, a jeden kousek této a aukci tolik vychvalované konzole jsem objednal. (Těmi dvěma dětmi mám samozřejmě na mysli svého syna a toho malého kluka, který ještě dříme ve mně).

A copak mi poštou přišlo? Především krabice s vlastní herní konzolí Funstation 3, dvěma gamepady, jednou pistolí, napájecím adaptérem, cinch kabelem na připojení herní konzole k TV nebo monitoru. A všemu celkem 4 cartridge s hrami. Vše nepoškozené a funkční, i když je na první pohled vidět, že při výrobě i distribuci se šetřilo, na čem se dalo.

Jedna velká kamufláž. Tak nějak bych vystihnul celkový dojem z nabídky na Aukru i vlastní herní konzole. Snad každému je jasné, že čínský výrobce se nechal inspirovat nejen vzhledem ale i logem mnohem známější a vyspělejší herní konzole od Sony – Playstation 3. Do té má ale ohromně daleko. To jsem samozřejmě očekával, už když jsem Funstation 3 objednával. Kvalita provedení není nic moc. Vše je opravdu z levného černého plastu. Kabel od napájecího zdroje i zmiňovaný cinch kabel na propojení k TV je opravdu velice krátký. Výrobce si nedal práci ani s takovým detailem, jako je osazení LED diody na čelním panelu, která by měla indikovat, že je konzole zapnutá. Hmotnost samotné konzole je na první dojem neuvěřitelně nízká. Až se člověk bojí, aby ta krabička po zapojení vůbec fungovala. Ale není se čemu divit. Vevnitř totiž není skoro nic. Člověk má dojem, že i toho lepidla, co to drží pohromadě, je tam víc než samotné elektroniky. Největší a nejtěžší součástkou je tak slot s konektorem pro cartridge s hrami. Otvor pro zasunutí cartridge s hrami do konzole je nelogicky větší, než je vlastní cartridge, chce to proto trochu cviku a násilí, než si člověk zvykne, jak to tam má šoupnout.

Vlastní konzole má ve své paměti i bez použití některé z cartridgí několik her, které se v nabídce neustále opakují a tvoří tak deklarovaných 999 999 her. Takže tu máme několik řitních otvorů s variacemi Mario, Tetrisu, Lode Runnera, Decathlonu a dalších několika her… Na nějakého Harryho Pottera, který na vás kouká ze samolepky na cartridgi, opravdu zapomeňte.

A jak bych shrnul dojmy z Funstation 3? Pokud chcete nostalgicky zavzpomínat na staré časy a obětujete mrzký peníz, který by vás stála třeba jedna návštěva multikina, Funstation 3 si kupte. Smiřte se s tím, že je to opravdu šunt, který vám možná ale na chvíli zábavy postačí. A když budete živě vzpomínat na to, co jsme tak hrávali zhruba před čtvrtstoletím, třeba vám ukápne i nějaká ta osmibitová slza.

Pokud si chcete Funstation 3 koupit a přesvědčit se, že nekecám, zkuste Aukro.cz nebo si udělejte výlet do Polska na některou z místních tržnic a zábava může začít.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..