Festival Africa Live

Festival Africa LivePřijďte ve dnech 23. až 31. července do ZOO Dvůr Králové a zažijte festival Africa Live plný hudebních a tanečních vystoupení, poutavého vyprávění, afrických specialit, afrického umění a nostalgického promítání v letním kině. Hvězdou festivalu bude oblíbená africká taneční a hudební skupina IYASA a vystoupí také zimbabwské trio vokalistů INSINGIZI.
Na své si během festival však přijdou i děti díky hravým soutěžím a dovednostním úkolům. Každý den bude pro návštěvníky rovněž připraveno africké tržiště, africký gril, výstava soch se Zimbabwe, v zoo bude dokonce i sochařka Maudy Muhoni přímo z Afriky.
Po setmění se vám bude tajit dech při představení ohňové show nebo tanečního vystoupení Sahar a milovníci filmů se mohou těšit na promítání v letním kině. Večerní festivalové promítání v amfiteátru je zdarma v rámci vstupu do zoo nebo na koncert či večerní program.

Program festivalu Africa Live 2016

VSTUPNÉ FESTIVAL AFRICA LIVE 2015
Jednodenní vstup na celodenní program festivalu je v rámci vstupného do zoo
195,– Dospělý
150,– Dítě
Festivalové – platí na vstup do zoo po celou dobu festivalu i na všechny doprovodné aktivity
290,– Dospělý
220,– Dítě
Držitelé celoročních vstupenek na jméno mají vstup na festival a doprovodné aktivity ZDARMA!
590,– Dospělý – neomezený vstup do zoo po dobu 365 dnů od zakoupení (celoročně v prodeji)
450,– Dítě – neomezený vstup do zoo po dobu 365 dnů od zakoupení (celoročně v prodeji)
Večerní koncert IYASA a večerní koncert INSINGIZI
100,– Dospělý – jednorázový vstup na koncert
50,– Dítě – jednorázový vstup na koncert
Vstup jen na večerní program festivalu po 21. hodině
Dospělý 60,– Kč
Dítě 40,– Kč

V rámci programu festivalu vystoupí skupiny:
IYASA – hudební a taneční skupina ze Zimbabwe (http://www.iyasa.cz)
INSINGIZI – pánské vokální trio ze Zimbabwe (http://www.insingizi.net/)
MBUNDA AFRIKA – hudební skupiny umělců z Demokratické republiky Kongo a Guyney a dalších států (https://www.sukup.cz/dvur-kralove-nad-labem/bubny-z-afriky-mbunda-afrika/)
AFRIKANA – bubenická a taneční skupina umělců z Pobřeží Slonoviny, Konga a Angoly (http://agentura.irossler.cz/profily/tanec/9120/afrikana)
ANEBOAFRO – interpreti západoafrických písní a tanců s Abdulem Traore (http://www.aneboafro.cz/)
NJACHAS AFRICAN – západoafrický hudební a taneční soubor (http://njachas-african.webnode.cz/)
MARIMBA MAMA – soubor umělců hrajících na xylofony-marimby, bicí soupravy, rozmanité perkuse doplněné o vokály a dechové nástroje (http://marimbamama.webnode.cz/)
AFRICA NGOMA – hudební skupina složená s angolských bubeníků
SAHAR – skupina orientálních tanečnic vás překvapí uměleckým vystoupením inspirovaným kulturou a uměním severní Afriky. Sahar v překladu znamená rozbřesk, počátek něčeho nového a to je také to, co skupina Sahar chce svými představeními publiku předat.
Přednášky
AFRIKA NEVÁŽNĚ-VÁŽNĚ – Zuzana Beranová – 23.7.2016 od 12:15 do 13:00 v kavárně Karen
Přednáška plná afrického vtipu, nadsázky a humorných historek. Zuzana Beranová, vášnivá obdivovatelka africké přírody i kultury, vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově, pracovala pro MF DNES a následně působila na českých ambasádách v Nigérii, Keni a Zimbabwe. Zpracovala životopis Joy Adamsonové, slavné spisovatelky a ochránkyně přírody, která získala světovou proslulost díky lvici Else. Zuzana Beranová během přednášky představí také své dvě knihy “Všechny vůně Afriky” a “Poslední nosorožec”. Tyto knihy budou k prodeji na festivalu a autorka je po přednášce v rámci autogramiády obdaří svým podpisem.

Součástí festivalu bude i promítání následujících filmů:
ZAMBEZIA (2012) – Animovaný film, Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel.
HROŠI V AFRICE (1979) – Terence Hill a Bud Spencer si otevřou cestovní kancelář pod tropickým africkým sluncem. Jako rození smolaři však nemají lehký život a na jejich výpravy šokovaní turisté jen tak nezapomenou.
INVICTUS: NEPORAŽENÝ (2009) – Film v režii Clinta Eastwooda vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem, aby pomohl sjednotit zemi.
VZPOMÍNKY NA AFRIKU (1985) – oscarový snímek vyprávějící poutavý a pravdivý příběh Karen Blixenové (Meryl Streep), ženy obdivuhodně pevné vůle, která se svým nevěrným manželem (Klaus Maria Brandauer), řídí kolem roku 1914 kávovou plantáž v Keni. Ke svému překvapení začne Karen brzy zcela propadat kráse této exotické země, místních lidí a tajemného bílého lovce (Robert Redford).