Chorvatsko – Makarska

Makarska, pláž
Makarska je administrativní, politické, hospodářské a kulturní centrum Makarské riviéry. Od poloviny dvacátého století je také významným centrem cestovního ruchu.
V současné době má město Makarska více než 15 tisíc obyvatelů. Makarska je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na chorvatském pobřeží. Je atraktivní díky své poloze a příznivému klimatu, bohaté turistické nabídce a pohostinství místních hostitelů.
Pro příznivce koupání v moři a slunění je atraktivní  písčitá a oblázková pláž, dlouhá téměř 2 km. Chodníky jsou lemovány borovicemi. V Makarské naleznete velké množství turistických zařízení (hotelů, penzionů, apartmánů…), luxusních hotelů a restaurací a spoustu zábavy pro děti i dospělé.
Makarska leží na úpatí pohoří Biokovo (1762 m), které ji chrání před nepříznivými vlivy počasí. Makarska oplývá bohatstvím středomořské vegetace. Počasí je zde příznivé, zimy jsou mírné a turisté si zde mohou užít dlouhého horkého léta s příjemným osvěžujícím vánkem. Slunce svítí více než 2750 hodin za rok a teplota vzduchu je obvykle od června do září nad úrovní 20 °C.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..