Studium

Láká vás vysokoškolské studium? Zkuste Jičín!

Láká vás vysokoškolské studium? Zkuste Jičín!Díky Provozně-ekonomické fakultě ČZU v Praze můžete získat vysokoškolské vzdělání (titul Bc. a Ing.) prostřednictvím studia v oboru "Veřejná správa a regionální rozvoj" na konzultačním středisku v Jičíně. Studium probíhá kombinovanou formou (přednášky, konzultace, resp. semináře) jednou za čtrnáct dní v pátek a v sobotu. Pro výuku jsou využívány univerzitní učebny v objektu Valdštejnského zámku a Základní školy 17. listopadu. V učebnách je standardně k dispozici dataprojektor, počítačové vybavení (PC a notebooky), zpětný projektor a další zařízení. Ve všech prostorách je realizována strukturovaná kabeláž, bezdrátová Wi-fi síť připojení k internetu.

Přečíst celý příspěvek »

Soukromá výuka jazyků ve Dvoře Králové nad Labem

Soukromá výuka jazyků ve Dvoře Králové nad LabemS blížícím se koncem letních prázdin nastává čas pomalu se vrátit do školních lavic. Jste-li zájemci o studium cizích jazyků, konkrétně angličtiny, němčiny a ruštiny, seznamte se s nabídkou soukromé jazykové výuky pod vedením zkušených lektorů. Soukromá výuka jazyků v úrovních pro začátečníky, mírně, středně a velmi pokročilé probíhá ve Dvoře Králové nad Labem, a to v budově Střední školy informatiky a služeb, Wolkerovo nábř. 131, Dvůr Králové nad Labem. Výuka 1x nebo 2x týdně 2 vyučovací hodiny, pondělí a čtvrtek od 16:15 do 18:00 hodin. Vhodné pro dospělé zájemce nebo středoškolské studenty. Zahájení 9. 9. 2013.

Přečíst celý příspěvek »

Zdroje informací na téma “DMS systémy”

Některé internetové zdroje informací o DMS systémech (Document Management System):
Moje Dokumenty – správa dokumentů, elektronizace a workflow
Document Management System
blue point – správa dokumentů DMS
Otevřená spisová služba Spisovka
Správa dokumentů (DMS) Microsoft Sharepoint

ERP – zdroje informací na téma “ERP systémy”

Některé internetové zdroje informací o ERP – Enterprise resource planning (informační systém, který integruje a analyzuje výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci, účetnictví a další funkce):
Cs.wikipedia.com – Enterprise resource planning
www.erpforum.cz

Vybrané ERP systémy:

Abra G4 – ERP systém pro velké společnosti
Aconto – P.C.S. Software
Arbes Feis
Altus Vario® – ekonomický software
Bílý motýl
Byznys EVO
Money S4: ERP informační systém pro střední společnosti
Ekonom
FIS300
Helios Red
Helios Orange
Helios Green
HR Vema
IMES
Ježek Duel 7
Ježek Stereo 19
Karat Advance
Karat Enterprise
MS Dynamix AX
MS Dynamix NAV
Nefrit
Oracle E-Business Suite
Oracle JD Edwards EnterpriseOne
Pohoda E1 2011
Pohoda (SQL) 2011
Premier System
PSIPenta
QAD Enterprise
Twist Inspire ERP – ERP informační systém na míru
Vision32

Michal Súkup, Dvůr Králové nad Labem

Zdroje informací na téma CRM

Některé internetové zdroje informací o CRM – Customer relationship management (též CRM nebo řízení vztahů se zákazníky):
CRM portál – zpravodajství ze světa CRM
E15 – CRM – efektivní metoda nového přístupu k zákazníkům.
O2 – Firemní komunikace
Ucitelka.info – Architektura podnikové informatiky
Cs.wikipedia.org – Řízení vztahů se zákazníky
CRM Leonardo
CRM a ERP systém UniQ
CRM Software Vtiger

Michal Súkup, Dvůr Králové nad Labem

Videopřednášky – ekonomie

Dlouhodobě zastávám názor, že člověk se může učit i v době, kdy si nemůže dovolit lehnout k učebnicím nebo sednout k počítači. Převládá ve mně subjektivní přesvědčení (které ale nemám nijak podložené), že se lze učit i jinak než cíleně, tzn. mimoděk. Vždyť kolik různých písniček, které na nás vyhrávají z rádií, kolik reklam, filmových hlášek a jiných formátů, kterými jsme tak často bombardováni, si pamatujeme bez toho, abychom se je cíleně učili.

Videopřednášky (nebo pouze audiopřednášky) považuju za nanejvýš vhodný doplněk klasických studijních materiálů – učebnic, skript a zápisků z konzultací. Soubor pro studenty užitečných videopřednášek z ekonomie se mi podařilo nalézt na webu projektu Ekospace (www.ekospace.cz), jehož autorem je Ing. David Šetek, absolvent Ekonomické fakulty v Českých Budějovicích. Pokud máte o ekonomii zájem, určitě se tam mrkněte, stojí to za to!

A malá pobídka na závěr – máte tip na volně dostupné audiopřednášky z ekonomie? Pošlete mi ho prostřednictvím kontaktního formuláře. Rád ho zveřejním, a podělím se o něj s těmi, kteří také preferují tuto formu studia.

Dvůr Králové nad Labem – 100 let ZŠ Schulzovy sady

100 let ZŠ Schulzovy sady

Jako bývalý žák, který celou (tehdy osmiletou) povinnou školní docházku navštěvoval základní školu Schulzovy sady, jsem uvítal možnost zavzpomínat na dětství a dobu strávenou ve škole. Právě dnes, 19. května 2012, probíhala na základní škole Schulzovy sady ve Dvoře Králové nad Labem slavnostní akce při příležitosti výročí 100 let od založení školy.

Celé dopoledne i odpoledne byla otevřena budova školy. Pro návštěvníky byla připravena výstava historických i současných učebních pomůcek, učebnic a vybavení. Na chodbách, v jednotlivých třídách, učebnách i tělocvičně se mohli návštěvníci akce seznámit s pracemi žáků ZŠ, zapsat se do pamětních seznamů bývalých žáků či si zakoupit pamětní tričko nebo některý z drobných suvenýrů včetně Almanachu školy.

Téměř v každé třídě byla připravena zajímavá expozice, je těžké hodnotit, která z nich byla lepší než ty ostatní. Zmínil bych se tak jen o dvou, které mě nejvíce zaujaly. S trochou nostalgie jsem si vychutnal třídu, která byla označena nápisem “Síň tradic, vstup na vlastní nebezpečí.” Výstavka v této třídě byla věnována tomu, co nám dnes připadá absurdní, přesto jsme se s tím během našich školních let běžně setkávali. Komunistická propaganda prezentovaná dobovými výtisky Rudého práva,  figurína oblečená do prostředků I.P.CH.O., srp a kladivo nebo nápis “Světu mír” v ruštině, kterému jsme tenkrát jako žáci říkavali “Mupy mup”, to všechno jsem si vychutnal s notnou dávkou sentimentu. Kdo by si dnes jen tak vzpomněl na hodiny branné výchovy, na oblékání pláštěnky, navlékání igelitových pytlíků na nohy a ruce, nasazování plynové masky, kterou jsme jednou za čas čistívali vatou, namočenou do roztoku chloraminu? Na základní škole jsem se ještě nijak zvlášť nezajímal o výpočetní techniku a veškeré mé zájmy, co se týče počítačů, se omezovaly jen na počítačové hry na ZX Spectru nebo Didaktiku Gama. Přesto jsem si další dávku nostalgie vychutnal ve třídě s výstavkou historické výpočetní techniky.

Slavnostní akci hodnotím jako vydařenou a děkuju všem, kteří se na její realizaci podíleli. Základní škole člověk vděčí za mnohé. Jen je škoda, že často mu to nikdy nedojde nebo na to příjde příliš pozdě. Jsem rád, že jsem mohl chodit na “Šulcáky” a přeju škole i jejím pedagogům, aby to tak vnímalo co nejvíc jejích bývalých i současných žáků.

SWOT analýza – šablona

SWOT analýzu, vyvinutou v 60. - 70. letech 20. století, lze považovat jako jednu ze základních analytických metod. Můžeme ji využít v mnoha různých situacích. Ať už analyzujeme podnikatelský záměr, projekt, vlastní osobnost nebo třeba tým. Název "SWOT" tvoří počáteční výrazy anglických výrazů Strengths, Weaknesses, Opportunities a Threats, které do značné míry vypovídají o obsahu této analytické metody. Při zpracování SWOT analýzy se snažíme definovat jednak vnitřní - silné (Strengths) a slabé (Weaknesses) stránky (osobnosti, týmu, podniku, organizace), tak i vnější - definované jako příležitosti (Opportunities) a hrozby (Threats).

Přečíst celý příspěvek »

Vysoká škola podnikání, konzultační středisko Dvůr Králové nad Labem

Královédvorský majáles 2012 - Vysoká škola podnikání, konzultační středisko Dvůr Králové nad Labem
Jak je uvedeno na webových stránkách školy, přijímací pohovory k bakalářskému 3-letému a jednoletému studiu (pro absolventy VOŠ ekonomického charakteru) budou probíhat dne 18.4.2012 na budově I,  nábř. J. Wolkera 132, v 15 hodin.
Konzultační středisko při SŠIS vzniklo ve spolupráci s Vysokou školou podnikání v Ostravě. Studium je určeno zejména zájemcům, kteří chtějí získat vysokoškolské vzdělání studiem při zaměstnání nebo při podnikatelské činnosti (kombinované studium). Veškeré informace o vysoké škole, jejích pobočkách, studiu, přijímacích pohovorech, najdete na stránkách školy (http://portal.vsp.cz/).

Kontaktní osoba:
Ing. Monika Štodtová, vedoucí detašovaného pracoviště
SŠIS, J. Wolkera 132,
Dvůr Králové nad Labem
Tel.: 499 320 198, 725 814 276
E-mail: stodtova.monika@ssis.cz, vsp@ssis.cz

(zdroj: http://vsp.ssis.cz)

Neurčitý integrál

IntegrálUčení = mučení. A to platí zvlášť v případě neurčitých integrálů. Opravdu nerad se učím něco, co ani za mák nechápu. Prý je to množina všech primitivních funkcí k funkci f(x) v (a,b). Tak nějak si připadám jako ty funkce k funkci f(x) v (a,b). Můj “tahák” na téma Neurčitý integrál.
Případné chyby či nedostatky mi hlaste v komentáři pod příspěvkem, případně si na ně stěžujte zde
(bez záruky)

Derivace elementárních funkcí

Derivace elementárních funkcíDalší studijní materiál je na světě. Zkonfrotoval jsem studijní materiály a volně dostupné zdroje na Internetu, pohrál jsem si s vzorci ve Wordu a vznikl list Derivace elementárních funkcí.
Případné chyby či nedostatky mi hlaste v komentáři pod příspěvkem, případně si na ně stěžujte zde
(bez záruky)

Úročení

Úročení
Nejlépe se člověk učí psaním “taháků”. Popis jednotlivých druhů úročení a vzorce pro výpočty jsem si proto v rámci samostudia připravil jako “tahák”. V přiloženém PDF jsem si popsal:

  • standardy délky úrokového období (30E/360, ACT/360, ACT/365)
  • stručné definice a vzorce pro výpočty jednoduchého i složeného úročení – jednoduché úročení dekursivní, jednoduché anticipativní (předlhůtní) úročení, složené úročení, smíšené úročení

Případné chyby či nedostatky mi hlaste v komentáři pod příspěvkem, případně si na ně stěžujte zde
(bez záruky)