Jorkšírský teriér

Z Pece pod Sněžkou přes Výrovku a Luční boudu na vrchol Sněžky

Náš výšlap na Sněžku začal na parkovišti P4 Zelený potok v Peci pod Sněžkou. Odtud jsme se vydali po cestě označené jako cyklotrasa K1A, která vede na úpatí Luční hory kolem Richterových bud a dál na chatu Výrovka. Ta se nachází v sedle mezi Luční horou a Zadní planinou, 2,5 km jihozápadně od Luční boudy ve výšce 1356 metrů nad mořem. Na Výrovku jsme dorazili kolem poledne, tedy v ideální čas pro oběd. Zastavili jsme se tedy v restauraci na boudě, abychom něco pojedli. Oběd byl opravdu výborný a všichni jsme si moc pochutnali. Do restaurace můžou i pejsci, což jsme ocenili my i naše Kikina.

Přečíst celý příspěvek »

Jorkšírský teriér – ideální pes nejen do bytu

Jorkšírský teriér - ideální pes nejen do bytuJorkšírský teriér je neuvěřitelně milý, věrný, přátelský a temperamentní pejsek. Vzhledem k povaze své srsti, která svým charakterem a strukturou narozdíl od jiných plemen psů připomíná lidské vlasy, je vhodný i pro alergiky. Je to ideální pejsek i do malého bytu. Přestože dokáže trávit dlouhé hodiny na gauči, zachovává si živý temperament a je velmi vytrvalý. V naprosté pohodě zvládá i dlouhé mnohakilometrové procházky.

Přečíst celý příspěvek »

Ochrana proti klíšťatům

Letos jako by se s klíšťaty roztrhnul pytel. Klíšťata jako parazité často napadající naše zvířecí miláčky jsou nositely původců závažných chorob, jako je lymská borelióza a klíšťová encefalitida.
Je tedy třeba patřičně svého pejska chránit. Nabízí se v prvé řadě očkování. Nejvhodnějším obdobím pro očkování proti lymské borelióze je zima, případně časné jaro.
Jako další způsoby ochrany proti klíťatům se používají spreje, poskytující krátkodobou ochranu, a obojky, napušťené antiparazitickou látkou. Při výběru obojku však dbejte na výběr kvalitního obojku a nespokojte se s výběrem toho nejlevnějšího, co naleznete na trhu. Mohou to být opravdu vyhozené peníze. Je dobré, pokud vám doporučí konkrétní typ někdo, kdo už má s používáním antiparazitického obojku vlastní zkušenost.
I přes používání ochranných prostředků nezapomínejte svého psa po každé procházce důkladně prohlédnout. Ochrana proti klíšťatům nemusí být vždy zcela stoprocentní a za zdraví vašeho pejska ta trocha námahy rozhodně stojí.