Doporučuju

Praktický nástroj pro ukládání a sdílení souborů, co stojí minimálně za vyzkoušení.ZOO Dvůr Králové oslaví 70. výročí svého založení

ZOO Dvůr Králové oslaví 70. výročí svého založeníDvorská zoologická zahrada si v neděli 8. května připomene 70 let od svého založení. V rámci výročního programu bude slavnostně otevřen nový hlavní vstup do zoo a pojmenována dvě letošní mláďata drilů – afrických primátů. K oslavám se kromě řady hostů spojených s historií zoo připojí zpěvačka Mariana Wesley a představitelé nigerijského velvyslanectví.
„Nový hlavní vchod a zároveň vjezd do safari jsme přebudovali tak, aby si návštěvník připadal, jako když vjíždí do skutečného národního parku v Africe,“ představuje jednu z novinek dvorské zoo její ředitel Přemysl Rabas.
Slavnostní přestřižení pásky proběhne v neděli ve 14 hodin. Součástí ceremoniálu bude rovněž oficiální zahájení provozu Informačního centra zoo a otevření nového Restaurantu Kibo, který návštěvníkům kromě dobrého jídla nabídne příjemnou vyhlídku do zahrady.
O hodinu později budou pojmenována dvě mláďata drilů černolících, vzácných primátů obývající pralesy Kamerunu a Nigerie, která se v zoo narodila na začátku tohoto roku. Jména pro samečky vybere zpěvačka nigerijského původu Mariana Wesley a zástupci nigerijské ambasády.
Závěr slavnostního programu bude patřit křtu originální emise známek, kterou zoo vydává u příležitosti 70. výročí, a vernisáži obrazů s africkou tématikou malíře Jana Skořepy, dlouholetého spolupracovníka Josefa Vágnera.
„Oficiální oslavy výročí proběhnou sice v jediný den, ale letošní jubileum chceme připomínat v průběhu celého roku. Už na konci května se do zoo po čtrnácti letech vrátí hroši a představíme západoafrické městečko Tiébélé. Za jednu z nejvýznamnějších letošní událostí však považujeme převoz Elišky, samičky nosorožce černého z našeho chovu, do Afriky, kde podpoří záchranu tohoto kriticky ohroženého druhu. Transport je naplánován na konec června“ dodává Přemysl Rabas.

Program výročí 70. let ZOO Dvůr Králové

Komentáře nejsou povoleny.

GoMobil