Doporučuju

Praktický nástroj pro ukládání a sdílení souborů, co stojí minimálně za vyzkoušení.Zastupitelé podpořili záměr výstavby operačních sálů

Zastupitelé podpořili záměr výstavby operačních sálů. Foto (c) Michal SúkupZastupitelé města na svém zasedání ve čtvrtek 16. března 2017 hovořili o projektu výstavby operačních sálů v Městské nemocnici, a. s., Dvůr Králové nad Labem. Nemocnice je součástí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a v uplynulém roce začala v jejím areálu výstavba nových biochemických laboratoří. Realizaci projektu za 35 mil. Kč se podařilo dosáhnout díky významné pomoci a finančního přispění senátora Ing. Jiřího Hlavatého, jehož společnost JUTA na stavbu přispěla částkou 10 mil. Kč.
Vedení Královéhradeckého kraje a Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje v současné době zvažuje variantu dostavby operačních sálů v podlaží nad novými laboratořemi v areálu Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem. Právě tento záměr podpořili zastupitelé města, kteří ze strany kraje požadují nejen dokončení výstavby operačních sálů v podobě hrubé stavby ještě v roce 2017, ale také zachování minimálně stávajícího rozsahu poskytované péče v královédvorské městské nemocnici pro občany Dvora Králové nad Labem a spádové oblasti obce s rozšířenou působností. Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem v současné době poskytuje péči na následujících odděleních: interní, chirurgie, klinická biochemie a hematologie, urologie, následná péče, radiodiagnostika a gastroenterologie. V případě urologie se jedná o péči ve spádové oblasti pro 135 tisíc obyvatel, u oborů interny a chirurgie pro zhruba 35 tisíc obyvatel.

Zastupitelé zároveň vedením budoucích jednání s Královéhradeckým krajem, Zdravotnickým holdingem Královéhradeckého kraje a s dalšími zainteresovanými subjekty pověřili zastupitele a radního MUDr. Libora Senetu, který v městské nemocnici pracuje, působí jako ombudsman krajského Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a je také členem Zdravotního výboru zastupitelstva kraje. „Je jen škoda, že zastupitelé nebyli zcela jednotní, a v tomto pro naši nemocnici důležitém bodě několik zastupitelů návrh nepodpořilo. Je ale jejich plným právem vyjádřit jiný názor,“ uvedl k hlasování MUDr. Libor Seneta.

Miroslava Kameníková, Městský úřad Dvůr Králové nad Labem

Komentáře nejsou povoleny.

GoMobil