Doporučuju

Praktický nástroj pro ukládání a sdílení souborů, co stojí minimálně za vyzkoušení.



Festival Africa Live v ZOO Dvůr Králové

Festival Africa Live v ZOO Dvůr KrálovéVe dnech 17. až 26. července ZOO Dvůr Králové pořádá jedinečný festival Africa Live plný hudebních a tanečních vystoupení, poutavých vyprávění, afrických specialit, afrického umění a nostalgického promítání v letním kině.
Hvězdou festivalu bude oblíbená taneční a hudební skupina IYASA a poprvé v ČR také vystoupí zimbabwské trio vokalistů INSINGIZI. Vystoupí však i další hudebníci z různých koutů Afriky i z České republiky.
Společně s českou Miss Earth 2013 Monikou Leovou a spisovatelem Michalem Horáčkem během festivalu také pojmenujeme dvě letošní mláďata nosorožců dvourohých.
Po setmění se vám bude tajit dech při představení ohňové show a milovníci filmů se mohou těšit na promítání v letním kině. V ZOO Dvůr Králové rovněž uspořádá besedu světoznámý fotograf Joel Sartore, kterému vyšly desítky reportáží v časopise National Geographic.
Na své si během festivalu však přijdou i děti díky hravým soutěžím a dovednostním úkolům. Každý den bude pro návštěvníky rovněž připraveno africké tržiště, africký gril, malby keňských kmenů či výstava soch se Zimbabwe, v zoo bude dokonce i sochařka přímo ze Zimbabwe.
Po celých deset dnů budou k vidění filmy, a to často jako součást besedy s jejich tvůrci. O svém novém filmu Daleko za sluncem, natočeným v Keni, bude vyprávět Olga Špátová společně s jedním z hlavních hrdinů, Alešem Bártou. Přímo z Kamerunu dorazí Muž, který sází stromy, k vidění bude i Století Miroslava Zikmunda či unikátní interaktivní výstava 100 let starých fotografií z Afriky k připravovanému filmu Jana Svatoše. S odbornými přednáškami vystoupí například Jiří Bálek, ředitel zoo v Ústí nad Labem, nebo Marie Imbrová, bývalá velvyslankyně ČR.

Program festivalu Africa Live

Pátek 17. 7.
10.30 – 11.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
16.00 – 18.00 – Přednáškový blok (Sochařské umění Tengenenge – O. Homolka)
21.00 – 21.30 – IYASA – večerní vystoupení
22.00 – 23.30 – Letní kino promítání filmu Zakázané území
9.00 – 18.00 – Stan Českého rozhlasu Hradec Králové
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží

Sobota 18. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
11.00 – 11.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
11.30 – 12.00 – Slavnostní zahájení festivalu
12.00 – 12.45 – NJACHAS – hudební skupina z Gambie
13.00 – 15.00 – Přednáškový blok (Uganda – krása národních parků, ale také děti, které potřebují Vaši pomoc – Bwindi Orphans o.p.s.)
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
15.30 – 16.00 – Projekty ZOO DK – Eliška do Afriky a Ol Pejeta; Losování tomboly
16.00 – 17.00 – Módní přehlídka afrických šatů
17.00 – 18.00 – Hakunamatata – hudební skupina z České republiky
18.00 – 20.00 – Přednáškový blok (Přednáška Dem. republika Kongo; Promítání filmu Slzy Konga – Femisphera o.s.)
20.00 – 21.30 – Koncert IYASA ze Zimbabwe
21.30 – 22.00 – Ohňová show
22.00 – 23.30 – Letní kino promítání filmu Strážce lvů

Neděle 19. 7.
9.00 – 18.00 – Archa světel a stínů – unikátní interaktivní výstava 100 let starých fotografií z Afriky k připravovanému filmu Jana Svatoše
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
11.00 – 11.30 – Hakunamatata – hudební skupina z České republiky
11.30 – 12.00 – Představení partnerů festivalu
12.00 – 13.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
13.00 – 15.00 – Přednáškový blok (Přednáška Ženská obřízka; Promítání filmu Latim Keňa – Femisphera o.s.)
15.00 – 16.00 – BATOCU – hudební a taneční vystoupení umělců západní Afriky
16.00 – 16.30 – Představení partnerů festivalu; losování tomboly
16.30 – 17.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
17.00 – 18.00 – NJACHAS – hudební skupina z Gambie

Pondělí 20. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
10.30 – 11.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
13.00 – 13.30 – Hudební vystoupení Insingizi ze Zimbabwe
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
16.00 – 17.00 – Ukázka etiopského ceremoniálu přípravy kávy – J. Špaček
18.00 – 20.00 – Přednáškový blok (Joel Sartore, fotograf National Geographic)

Úterý 21. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
10.30 – 11.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
13.00 – 13.30 – Hudební vystoupení Insingizi ze Zimbabwe
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
16.00 – 18.00 – Přednáškový blok (Madagaskarská mozaika – J. Bálek)

Středa 22. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
10.30 – 11.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
13.00 – 13.30 – Hudební vystoupení Insingizi ze Zimbabwe
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
17.00 – 19.00 – Přednáškový blok (povídání o filmu Daleko za Sluncem za účasti režisérky Olgy Špátové a lékaře Aleše Bárty)
20.00 – 21.30 – Koncert Insingizi ze Zimbabwe
22.00 – 23.30 – Letní kino promítání filmu Volání divočiny

Čtvrtek 23. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
10.30 – 11.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
13.00 – 13.30 – Hudební vystoupení Insingizi ze Zimbabwe
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
16.00 – 18.00 – Přednáškový blok (Muzeum Emila Holuba – Dr. E. Holub)

Pátek 24. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
10.30 – 11.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
16.00 – 18.00 – Přednáškový blok (Projekty Zoo Praha – L. Vejmelková; Environmentální hrozby v západní Africe – J. Prouza)
21.00 – 21.30 – IYASA – večerní vystoupení
22.00 – 23.30 – Letní kino promítání filmu Afričan

Sobota 25. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
11.00 – 18.00 – Den s antilopou Dérbyho – stánek společnosti Derbianus
11.00 – 11.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
11.30 – 12.00 – Zahájení festivalového víkendu
12.00 – 12.45 – MBUNDA AFRICA hudebníci z Konga a dalších afrických států
13.00 – 15.00 – Přednáškový blok (Přednáška Ernesta Vunana – Kamerun; Promítání filmu Muž, který sází stromy – Kedjom Keku z.s.)
15.00 – 15.30 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
15.30 – 16.00 – Losování tomboly
16.00 – 17.00 – Módní přehlídka afrických šatů
17.00 – 18.00 – AFRIKA MGOMA – hudební skupina z Angoly a Konga
18.00 – 19.00 – Přednáškový blok (Historie Rhodezie a Zimbabwe – M. Imbrová)
19.00 – 20.00 – Přednáškový blok (Jak se měří vodopády – M. Šíl)
20.00 – 21.30 – Koncert IYASA ze Zimbabwe
21.30 – 22.00 – Ohňová show
22.00 – 23.30 – Letní kino promítání filmu Lovci lvů

Neděle 26. 7.
9.00 – 18.00 – Africké tržiště
11.00 – 18.00 – Doprovodný program dětských soutěží
11.00 – 11.30 – AFRIKA MGOMA – hudební skupina z Angoly a Konga
11.30 – 12.00 – Představení partnerů festivalu
12.00 – 13.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
13.00 – 15.00 – Přednáškový blok (Století Miroslava Zikmunda – promítání)
15.00 – 16.30 – Křtiny mláďat nosorožců (Monika Leová a Michal Horáček); představení partnerů festivalu; losování tomboly
16.30 – 17.00 – Hudební a taneční vystoupení IYASA ze Zimbabwe
17.00 – 18.00 – MBUNDA AFRICA hudebníci z Konga a dalších afrických států

Program festivalu Africa Live v ZOO Dvůr Králové

Vložit komentář

K vkládání komentářů musítě být přihlášen

GoMobil